Nová metoda umělého oplodnění

Jen málokterá žena nezatouží po tom, aby přivedla na svět nový život. Ne vždy se to může podařit přirozenou cestou a pak přichází ke slovu medicína a její možnosti. Každým rokem je v České republice narodí kolem 4000 dětí „ze zkumavky“. Pokud bychom to vzali z celosvětového hlediska, pak by počet dětí narozených metodou umělého oplodnění byl kolem 400 milionů.


umělé oplodnění

  • V současné době je už téměř vymýcen zastaralý a nepravdivý názor, že za neplodnost může obvykle pouze žena.
  • Podle zkušeností lékařů je příčina nemožnosti zplození potomka přirozenou cestou rovnoměrně u obou pohlaví.

    • U mužů je většinou příčinou nedostatečná kvalita nebo kvantita spermií.
    • U žen je tento problém mnohem komplikovanější.

Plodnost také klesá v přibývajícím věkem.

Nová metoda – větší naděje na vlastního potomka

Lékařský výzkum jde neustále kupředu, a proto i metoda umělého oplodnění za svou existenci doznala různých změn. Nejnovější metodou je mikrofluidní separace spermií. Česká republika byla jednou z prvních, která tuto metodu začala využívat.

  • Je založena na imitaci přirozeného mechanismu výběru spermií.
  • Jednoduše řečeno – spermiím je vytvořeno prostředí, které napodobuje podmínky v ženském těle, a tak dochází k přirozenému výběru nejschopnějších spermií, které mají největší šanci na úspěch.

Cílem je tedy co nejvíce se přiblížit přirozenému početí. Tato metoda může zvýšit šanci na otěhotnění až o 25 %. Kromě toho není žena tolik stresována a její organismus zbytečně zatěžován. Vzhledem k tomu, že možnost otěhotnění je vyšší, snižuje se logicky počet terapií.

mikroskoú

  • Tato metoda je vhodná pro páry, které již prošly neúspěšně IVF procesem oplodnění anebo je u nich prokázána nízká pravděpodobnost, že metoda IVF bude úspěšná.
  • V současné době ale metoda mikrofluidní separace spermií není proplácena z fondu zdravotního pojištění, a proto ji si musejí pacienti hradit sami.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku