Pomocník, který okamžitě vyšeří problém s nedostatkem chloru

Jak již dobře víte, tak údržba bazénové vody musí probíhat pravidelně. Je přímo nutností každý týden zkontrolovat bazénovou vodu za pomocí testeru a zjistit v jakých hodnotách se nachází PH vody a samozřejmě obsah aktivního chloru ve vodě. Jakmile tuto kontrolu opomenete a dezinfekční prostředek z vody vyprchá, mohlo by se stát, že se Vám ve vodě začnou množit bakterie a způsobit nemalé problémy. Ovšem nemusíte se ničeho bát, protože i na tento problém existuje řešení v podobě přípravku bazénové chemie známého jako chlor šok, který okamžitě navýší množství aktivního chloru v bazénové vodě. Jak jste již jistě pochopili z názvu tohoto přípravku, jde o šokovou terapii vody, kterou můžete využít v případě, že jste opomenuli přidat dávku dezinfekčního přípravku, ale také jej můžete do bazénové vody přidávat preventivně.

hezký bazén

Chlor se může rychleji z vody vytrácet také v případě většího využívání bazénu nebo při vysokých teplotách vody, což se stává ve vířivkách, kde využíváte přímo teplejší vody nebo při větších letních vedrech. V těchto případech byste měli provádět kontrolu za pomocí testeru ještě častěji a přidávat přípravek chlor šok preventivně při každé kontrole. V bazénové vodě bez chloru se totiž nejen začnou množit bakterie, ale také mohou začít růst řasy a Váš bazén by se mohl změnit v nevzhlednou smrdutou bažinu nevhodnou ke koupání. Ovšem i na tento problém posléze existuje řešení. Abyste nemuseli celý bazén znovu vypouštět a napouštět, existuje přípravek proti řasám, který ihned aplikujete, za pomocí kartáče odstraníte řasy ze dna a stěn bazénu a za pomocí filtrace a bazénového vysavače odstraníte řasy z vody.

nohy v bazénu

Ovšem úplně nejlepším řešením je těmto problémům předcházet. Takže nezapomínejte pravidelně kontrolovat bazénovou vodu za pomocí testeru. Dodávejte do vody dostatek dezinfekčního přípravku a samozřejmě přípravek pro úpravu PH vody. Preventivně můžete přidávat také přípravek chlor šok a samozřejmě přípravek proti řasám. Odstraňujte z vody plovoucí nečistoty a často prohánějte vodu filtrací a uvidíte, že svého koupacího zařízení budete moci užívat po celou koupací sezónu naprosto bez problémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku