Poznejte krásy Říma

Řím – hlavní město Itálie, je impozantním městem s dlouhou řadou historických památek. Na poměrně malé ploše tu najdete spousty turisticky zajímavých míst. A co byste si v Římě neměli rozhodně nechat ujít?

Koloseum
Je dominantou a zároveň také symbolem věčného Říma. Nachází se v samotném centru města. Sloužilo pro pobavení obyvatelstva. Dříve se mu říkalo Flaviův amfiteátr, který pojal 50 tisíc návštěvníků. Vstup je tvořen 80ti oblouky, a to především z toho důvodu, aby se diváci mohli pohodlně dostat dovnitř a rychle se usadit.

řím

Forum Romanum
Jedná se o ruiny, na které se vám naskytne nejkrásnější výhled z pahorku Kapitol. Tyto ruiny byli dříve náboženským, politickým, obchodním i právním centrem Říma. Zkrátka takové centrum veřejného dění. Zároveň jde také o nejstarší místo ve městě. Ruiny jsou obklopeny pahorky – Kapitolem, Palatinem a Esquilinem. Sloupy a klenuté oblouky vás nadchnou svou krásou.

Fontána di Trevi
Fontána di Trevi je nejslavnější fontánou tohoto italského města. A pokud se sem chcete vrátit, měli byste do ní hodit minci.

Andělský hrad
Andělský hrad se nachází na nábřeží řeky Tiber a v minulosti byl vězením, mauzoleem i pevností. Patří mezi nejfotografovanější italské památky. Velmi impozantně působí sochy andělů lemující most, který k hradu vede. 

římské památky

Španělské schody
Španělské schody patří k nejnavštěvovanějším místům v Římě vůbec. Místní je ovšem pod tímto názvem neznají. Ti mají pro ně název „Schodiště – La Scalinata“ nebo „La Scalinata di Trinitá dei Monti“. Je to místo oblíbené pro schůzky nejen zamilovaných, místo jako stvořené k romantickým a poklidným procházkám.

Vatikán
Vatikán je nejmenším státem na světě a sídlem Papeže. Najdete tu mimo jiné Baziliku sv. Petra a několik muzeí. Třešničkou na dortu tu pak je Sixtinská kaple, kterou vyzdobil samotný Michelangelo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku