Při cvičení dodržujte pitný režim

Jestliže vás čeká první cesta do fitness centra, sbalte si do batůžku boty na přezutí, ve kterých se dobře cítíte. Měly by mít vhodnou podrážku, to znamená, aby „nepsaly“ po podlaze ve fitku. Sebou určitě ručník na otírání krůpějí potu. Jj, vyrazí, nemějte strach a také se ručník pokládá na cvičební stroje, když si na ně například leháte – to kvůli hygieně. Samozřejmě peníze na vstup anebo když to s tréninky myslíte zcela vážně, objednejte si a rovnou zaplaťte permanentku. Většinou se finančně vyplatí více a za stejnou částku peněz, kterou byste utratili za jednotlivé vstupy, obdržíte zpravidla pár vstupů na víc.

ruka drží sklenici s vodou

A co se týká nápojů před, během a po cvičení. Pokud jste čerstvý začátečník a začínáte, bude vám stačit neperlivá voda. Je nutné dodržovat pitný režim nejen při posilování, ale během celého dne. Už když se probudíte, mějte na paměti, že je nutné pít průběžně celý den. Jakmile se napijete až tehdy, když máte žízeň, už je to pozdě, protože tělo začíná být dehydratované. Myslete proto na to. Postupem času pro budování svalů bude vhodné pít po tréninku proteinové nápoje, které vám dodají potřebné živiny do těla – jako jsou vitamíny, proteiny, minerály a stopové prvky.

pitný režim při cvičení

Zdravé pití je velmi důležité. Hodně se o něm mluví a velmi často zaslechnete relace v rádiu nebo se pitným režimem zabývá mnoho článků volně na internetu. A to po zásluze. Voda totiž „prohání“ mozkové buňky, pročišťuje tělo, dává vám i pocit nasycenosti, a proto v případě hubnutí nikdy nezapomínejte pít! Jestliže žaludek dostatečně budete zásobovat pramenitou vodou nebo minerálkou i bylinnými čaji, spořádáte méně jídla, protože v žaludku už nezbude tolik místa pro stravu. Jen tu, co nezbytně při dietě potřebujete. Krom toho voda má další úžasné vlastnosti, a to:
Pomáhá detoxikovat tělo a je skvělou energií pro vaše svaly. Není nad čistou vodu. Tyto informace berte pro vás jako začínajícího sportovce. Jestliže po čase navýšíte hodiny tréninku či budete zvládat posilovací tréninky, pak dojde i k zásadní změně v přijímání nápojů při cvičení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku