Proč je pohyb vlastně tak důležitý?

Na to je zcela jednoduchá odpověď. Proto, že tělesná neaktivita a je to dáno i mnoha výzkumy, nám prostě škodí. Samotné sedavé zaměstnání, které má mnoho lidí (úředníci, referenti, asistentky, manažeři, počítačoví experti a další …) se už začíná považovat za rizikový faktor, obzvláště, když k němu přičtete všudy přítomný stres, dopravu do zaměstnání auty, a tak zvané „rychlé stravování“. Pod pojmem rychlé stravování si lze představit fast foody, vynechávání snídaně, zvýšené dávky kávy za přítomnosti nulového pitného režimu.

plechovka energy drinku s alkoholem

Zvažte, zda chcete uvítat infarkt ve vašich třiceti čtyřiceti letech nebo se mu hodláte vyhnout. Ale nepůjde to samo od sebe. Člověk je od přírody tvor líný a čeká, že se mnohé trable třeba vyřeší samy. Jak jinak si vysvětlit, že človíček, který žije tak, jak jsme popisovali výše, čeká, že si bude užívat život v plném zdraví a spokojenosti? Pokud nepřistoupí ke změně svého životního stylu, nezvolní pracovní tempo, nepřestane kouřit a holdovat alkoholu, neudělá ani těch pár kroků, kterými by seběhl po schodišti a výtah ho provází na jeho cestě životem, může čekat přicházející nemoci, byť pozvolna, ale jistě.
Začněte se více hýbat! Někdy to bolí, ale jakmile lenost překonáte a někdy už i bohužel bolest, po pár týdnech aktivního pohybu se začnete cítit lépe. Dávkujte si ho přiměřeně svému věku a zdravotnímu stavu. Pokud to s pohybovou změnou myslíte vážně, zajděte do fitka a proberte stav a situaci s trenérem. Důležité je vaše odhodlání, chuť něco změnit a hlavně vytrvalost. Trenér vám naordinuje tréninkový plán přesně pro vás a vaši potřebu.

muž posiluje s činkami

Vybavení posilovny vám dopomůže k rychlejšímu spalování tuků, vyplavení stresu z těla. A když pocítíte sílu endorfinů, kterým se také říká hormony štěstí, jenž objevíte při sportování, respektive svalové zátěži, budete je chtít poznávat stále víc a častěji. A to je pro vás výborná známka na vysvědčení z předmětu Pohybová aktivita.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku