Rady při pokládání linolea

Rozhodli jste se udělat novou podlahu a zvolili jste položení lina? Je to velmi praktické pro vaše bydlení. Lino se dá krásně vysát i vytřít, nemusíme se bát, že by něco zateklo pod podlahu. Lino je praktické a v dnešní době si můžete vybrat různé styly. Můžete mít imitace dlaždic nebo dřeva. Stačí si jen vybrat. Dáme vám pár rad, na co si dát pozor při koupi a čemu věnovat více pozornosti při pokládání. Když budete lino kupovat, vezměte ho o něco víc. Bude se vám hodit místo postranních lišt, které většinou lemují okraj místnosti.

podlaha

V bytových domech se velmi často stává, že zdi nejsou příliš rovné a lišty pak odstávají a špatně drží nebo nelemují přesně zeď. Tomuto se můžete jednoduše vyvarovat, když místo lišt nalepíte pásy linolea. Na usazení linolea ve vaší zvolené místnosti vám stačí koupené lino, odlamovací ostrý nůž, dřevěná delší lať, fixa, svinovací metr a kvalitní lepidlo. Položení linolea zvládnete sami, stačí, když budete trochu šikovní a pečlivý. Při položení lina je důležité nejprve důkladně měřit a pak až řezat. Když se do toho jednou pustíte, už řez nemůžete vzít zpět. Pořádně si lino naštelujte, tak aby vám sedělo u jedné zdi, kterou budete mít jako základní bod. Pak se můžete pustit do řezání dalších stran.

jednoduché čištění

Nezapomeňte na to, když budete mít lino vzorové, aby sedělo s místností a neměli jste například imitaci dřevěné podlahy nakřivo. Pěkně jí sjednoťte. Různé vzory mohou místnost rozšiřovat nebo naopak zužovat. Myslete také na to, že lino si po oříznutí ještě trochu sedá a rozkládá se struktura po předchozím smotání. Takže se může stát, že po odříznutí se za pár hodin objeví nerovnosti. Proto než zatížíte linoleum, ho nechte si pořádně sednout. Jakmile položíte lino, můžete se pustit do řezání pravidelných párů, které budou sloužit jako lišta. Pečlivě pracujte, abyste měli pásy souměrné. Pak už vám postačí jen kvalitní lepidlo, kterým si ze spodní strany pásy natřete a začnete je přilepovat na obvodové zdi. Dejte si záležet, aby vám lícovali s položeným linoleem. Položení lina vám nezabere moc času. Zvládnete to i sami, tak hurá na to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku