Salón Hanna Podolská – symbol luxusu i vkusu

O tom, že se ženy vždy rády hezky oblékaly a zdobily, asi není pochyb. Pokud na to tedy měly dostatek finančních prostředků. Jestliže bychom v dobách první republiky ve společenství žen pronesli jméno Hanna Podolská, asi by si většinou všechny povzdechly. Některé nadšeně při pohledu na svou večerní toaletu a ty ostatní lítostí a závistí. Šaty od módní ikony Hanny Podolské byly prostě naprostým vrcholem. Přitom možná stačilo tak málo a její jméno by dnes nikomu nic neříkalo. Osud Johanny (původní jméno) i celé rodiny změnila smrt otce, architekta a stavebního podnikatele Františka Vošahlíka. Bylo jí necelých deset let, když rodina díky této tragédii společensky klesla a matka si musela začít vydělávat jako krupařka. Bylo samozřejmostí, že Johanna musela pomáhat. Ale to jí nebránilo v tom, aby se šla vyučit alespoň švadlenou a brzy si mohla vydělávat na živobytí sama.

horní část červených šatů s modrou vsuvkou

Z Johanny se stává slavná Hanna Podolská

Zjistila, že má spoustu zajímavých nápadů, které ale nemohla uvést ve skutečnost. Jedinou možností bylo otevřít si vlastní salón. Brzy se o její šikovnosti mluvilo v širokém okolí. Zákaznic přibývalo a Hanna si mohla otevřít svou živnost. Přelomem v její kariéře byl sňatek s malířem a fotografem Viktorem Podolským.

  • Zatímco tehdejší muži chtěli mít ženu v domácnosti, která by pomáhala rozvíjet především jejich kariéru, Podolský byl výjimkou.
  • Zjistil, že má jeho žena talent i ctižádost a sám opustil svou práci, aby jí mohl pomáhat.


dáma z první republiky
Hanna Podolská uspořádala první veřejnou módní přehlídku v Praze. V jejím salónu si nechávaly šít dámy z vyšší společnosti. Chodila k ní Hana Benešová, Olga Scheinpflugová, Lída Baarová, Adina Mandlová i Nataša Gollová.

  • Milovníci černobílých filmů si jistě vybaví krásné toalety Adiny Mandlové u Nataši Gollové ve filmu Kristián.
  • Odkud tyto krásné modely pocházely, asi není třeba dodávat.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku