Tipy jak na zvýšení životně důležité imunity

Zvyšováním obranyschopnosti našeho imunitního systému uděláme pro sebe i své blízké více než dost. Jestliže jsme imunní proti virům, máme vyhráno. Ale nic není zadarmo. Pokud máte sníženou schopnost obranyschopnosti organismu, zapracujte na jeho zvýšení.
Otužování asi nebude zrovna ta nejpříjemnější metoda, ale osvědčená. V loňském roce dokonce zájem o otužování rapidně stoupl, a to díky super českému filmu. Někteří odvážlivci si chladnou vodu jen vyzkoušeli, ti důslední vydrželi a nachlazením a chřipkám dali vale. Jenže otužovat se musíte umět. Neskákejte do studené vody bez přípravy, nemusíte si nic dokazovat. Začínejte s tím postupně.

opuštěné zimní boty na břehu jezera

Vyhledejte na internetu partu nadšenců, kteří tento sport již provozují roky a budou vám nápomoci radou a zkušenostmi. Potápějte se s nimi, ponořte se do ledové vody a zažijete nejen chlad a kodrcající zuby, ale i spoustu báječných lidí se srdcem na pravém místě. Než se vydáte na cestu za zdravím, ozkoušejte doma v soukromí vaší koupelny, jak se na to bude tvářit vaše tělo a psychika. Začínejte postupným ochlazováním sprchy a důležité je – začínat od nohou. Zaručujeme vám, že ráno budete tak probuzení a nastartovaní jako nikdy jindy!

mix zeleniny a ovoce

Čerstvá zelenina a ovoce
Je všeobecně známé, že v zelenině a ovoci se nachází spousta nabuzujících vitamínů a životně důležitých lipotropních a minerálních látek, vlákniny, aktivizují látkovou výměnu, mají antibakteriální účinky. Dokonce pomáhají snižovat riziko vzniku nádorových onemocnění a arteriosklerózy. Žádoucí účinky mají při snižování nadváhy, regulují krevní oběh, mají pozitivní vliv na naši nervovou soustavu a pomáhají nám i při nekvalitním spánku. Stejně tak nás dokážou svým složením i povzbudit. Pomáhají nejen dospělým, ale i dětem. Není nad přírodní lékárnu! Využijte všech možných prostředků, které nám příroda nabízí a někdy úplně zdarma. Stačí zajít v létě do lesa, na louku, udělat si pěkný výlet, a ještě přijít s plným košem léčivých bylin.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku