Třeboňsko – podmanivá krása chráněné krajinné oblasti

Vycestovat za hranice všedních dnů můžete i za humna. Nevěříte? Vydejte se spolu s námi do oblasti, kde se doslova koncentroval renesanční rozkvět naší vlasti v období, které otevíralo brány poznání mnoha vědních oborů, a kdy se ve střední Evropě objevil největší počet památek, na jejichž základech se budovala sláva kulturního bohatství naší země.

třeboňské rybníky

Po stopách Rožmberků

Renesanční klenot, sídlo Rožmberků a největší rybníkářská oblast na světě – takto by se dalo stručně shrnout několik stovek čtverečních kilometrů řek a říček, rybníků, umělých stok, luk, smíšených lesů a dubových stromořadí. S tím vším se tu na Třeboňsku setkáte doslova na každém kroku, budete uchváceni z malebnosti tamní krajiny, zvláště pak za slunečného počasí.
Lázně Aurora a rybník Svět – své putování byste mohli zahájit v rozsáhlém areálu lázeňského komplexu Aurora. Zaujímá výhodnou polohu přímo na jednom z břehů rybníka Svět. Ubytování tu můžete spojit s wellness procedurami, lázeňské zařízení je v provozu po celý rok.
Největší český rybník Rožmberk – Třeboňská pánev má výhodný reliéf terénu pro rekreační cykloturistiku, vyplatí se usednout na bicykl a vydat se některou z cyklostezek na poznávací okruh této rozhodně nevšední jihočeské oblasti. Cyklostezka Okolo Třeboně vás zavede k rybníku Vítek a můžete ji prodloužit o výlet k hrázi rybníka Rožmberk. Těch celých 800 hektarů vodní plochy za to rozhodně stojí. Nenechte si tu ujít západ, nebo ještě lépe východ Slunce.

třeboňská krajina

Krajina, na jejíž podobě má největší zásluhu rybníkářská větev Štěpánka Netolického a Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan, je skutečně jedinečná, s ničím podobným se nikde jinde ve světě nesetkáte, a najdete tu kromě přírodních krás i tolik potřebný klid a pohodu. A jestliže toužíte po klidné meditaci, projeďte se na kole z Veselí nad Lužnicí po červené značce směrem na Frahelž – cestou vás bude míjet odlesk slunce na hladině rybníků Naděje, Láska, Překvapil, Potěšil, Dobrá Vůle a Víra. Přestávku na svačinu si dopřejte u písečného přesypu Kozí vršek nebo Slepičí vršek. Budete si tu připadat opravdu jako v pohádce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku