Tréninkový a stravovací plán je základem úspěchu

Ruku v ruce s fitness jde i stravování, které musí zákonitě doplňovat našlápnutou cestu. Vrcholové posilování se bez doplňků stravy už neobejde. Je to dřina a nesmírné odříkání. Kulturista, který si pěstuje svaly, nemůže jen tak mírnix týrnyx spořádat plný talíř ovocných knedlíků, byť se na něho lákavě usmívají skryté pod peřinou tvarohu bohatě posypaného moučkovým cukrem, zasypaným skořicí a přikryté šlehačkou. Možná si ani nedovedete představit, co si musí odříct a jak musí tvrdě trénovat. Jeho strava se skládá hlavně z drůbežího masa a ryb na všechny způsoby, ale spíše dietně připravených, rýže, komplexních sacharidů, rychlých bílkovin, aminokyselin, proteinových koktejlů a glutaminů, ZMA (směs minerálních látek) pro zvýšení testosteronu a růstového hormonu. To už je ale vysoká škola stravování, na kterou běžný smrtelník nedosáhne.

muž posilující s činkami

Fitness je dnes již určitý životní styl a pokud to s ním myslíte vážně, je vhodné najít si trenéra, který vám pomůže nejen s tréninkovým plánem přímo pro vás, ale také poradí s výživou. Co je třeba sníst před tréninkem i během cvičení. Stejně tak je důležité přijímat půl hodiny po tréninku proteinový anebo regenerační koktejl. Není radno to podceňovat. Ochráníte si tím vaši budovanou svalovou hmotu. Nestačí „jen“ posilovat a cvičit, ale je nutné doplňovat potřebné vitamíny, minerály a stopové prvky. Sami na to zpočátku nebudete stačit, nechte si poradit kvalifikovaným trenérem. Naslouchejte mu a věřte mu. On ví, co dělá, má zkušenosti jak se začátečníky, tak s profesionály.

sportovec zvedá činky

Nechtějte hned vše strhnout naráz. Je velkou začátečnickou chybou – naložit si těžší závaží na cvičebních strojích, než vám doporučí lektor s tím, to je přece brnkačka, to zvládnu. Nebudu si dávat zátěž jako mimino! Pokud neuposlechnete a naložíte si víc, hned druhý den budete vědět, že jste přestřelili. Pocítíte přetažené a namožené svaly a může se stát, že si dokonce budete muset dát pohov od dalšího tréninku, než se tělo dá zase do kupy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku