Výlet k vodopádům

Fascinují a nespoutaná masa vody, která tančí, burácí, převaluje se přes překážky a ještě ke všemu vydává krásný zvuk. Navíc je to zvláštní, ale dokáže dokonce tak zhypnotizovat, že člověk jen pozoruje její divoké stékající prameny. Je pravdou, že v naší republice zrovna nenajdeme ty největší vodopády světa, ale i tak je jich celkem dost a stojí za to, si k nim udělat pěkný výlet. Pokud budete chtít navštívit větší množství vodopádů, tak se musíte vydat do vyšších míst nebo hor, ale je pravdou, že vás mohou překvapit i v místech, kde byste je rozhodně nečekali. Dokonce kolem řek nebo v zatopených lomech. Hodně jich naleznete v Krkonoších, ale potěší vás i na Šumavě, ačkoliv v menší míře. To může být ovlivněno krajinou, jelikož je jinak tvořená, a proto se zde vodopádům tolik nedaří.

vodopády v horách

Naplánujte si cestu za vodní krásou

Terčino údolí – jižní Čechy se mohou právem pyšnit vodopádem v Novohradském podhůří. Nejedná se o neznámé místo, protože je celkem dost známé z různých fotografií. Je zde nádherný romantický park a vzhledem k tomu, že šlechtický rok do koryta říčky Stropnice nechal navézt velké množství balvanů a postupně zde tento vodopád vybudoval. Nicméně se svým okolím natolik splynul, že vypadá, jakoby tady byl odjakživa a vypadá skutečně jako přírodní úkaz. Jeho výška je 9 metrů a i v době sucha má dostatek vody. Díky tomu je v provozu celý rok.

vodopád v lese

Moravskokrumlovský vodopád u řeky Rokytná – nachází se nedaleko Moravského Krumlova v Českomoravské vrchovině a je jeden z nejdelších u nás. Dokonce má svoji přezdívku „Mizející“. Největší sílu má při vydatných deštích, nebo když tají sněhy. A právě v zimě se promění v nádherný ledopád. Jen škoda, že když je parné léto, tak se před zraky lidí schová.
Vaňovský vodopád – pouhé 4 km jižně od centra Ústí nad Labem, v národní přírodní památce Vrkoč nad obcí Váňov, nalezneme další přírodní úkaz. Jeho výška je 26 metrů a v naší republice se tímto řadí k nejvyšším.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku