Žádný stres – vsaďte na bylinky

Příliš mnoho práce, povinností, hádky, neshody – to vše vede k nadměrnému stresu, který našemu organismu vůbec nesvědčí. Ba naopak – bývá mnohdy dokonce spouštěčem různých nemocí, které se mohou projevit dříve nebo i později. Následkem chronického stresu pak může být třeba přetrvávající únava nebo dokonce výpadky paměti.

meduňka

Vyvarovat se stresu ovšem mnohdy tak úplně dobře nejde. Co tedy s tím?

Základem je kvalitní a plnohodnotný spánek. To mnohdy bývá v takových stavech problém Hlavou nám často běhá spousta myšlenek, a ne a ne usnout. V tomto ohledu vám mohou pomoci zázraky z přírody.

Najděte si také pravidelně alespoň chvilku pro sebe, dělejte to, co vás baví, u čeho zapomenete na všechny starosti. Skvěle pomáhá také šálek bylinkového čaje. A právě některé druhy bylinek jsou přímo určené na uklidnění a minimalizování stresu.

Zatočte se stresem a vsaďte na přírodní produkty

Vyberte si některou z bylinek, které vám uleví od stresu, konkrétně:

  • Meduňka lékařská – Díky obsahu látek jako citral, citronellal a karyofylén vám přinese uklidnění. Navíc také podporuje také dobrý spánek.
  • Mateřídouška úzkolistá – Uklidňuje nervy a přispívá ke kvalitnímu spánku.
  • Levandule lékařská –Je typická svojí vůní. Kromě toho, že uklidní vaše nervy, navodí také klidný a příjemný spánek. Je vhodná nejen jako čajový nálev, ale také v sušené podobě v různých polštářcích.
  • Heřmánek– Pokud potřebujete uklidnění, pak šálek teplého heřmánkového čaje bude přesně to pravé pro vás.

levandule

Sladké na nervy

Pomáhá vám ve stresu sladké? Abyste si jak se říká „obalili nervy“, můžete si vámi vybraný šálek bylinkového čaje ještě navíc osladit medem pro zlepšení chuti.
Najděte uklidnění v přírodě a svěřte tento proces do rukou přírody. Zvolením vhodných bylinek můžete během chvilky nalézt klid a pokoj na těle i na duši.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku