Zahuštění bezlepkových pokrmů

Jak vařit bez lepku? V Dnešní době je spousta náhražek, ale ne každá se hodí na všechno. Jak správně udělat záklechtku do omáčky nebo jí zasmažit. Poradíme vám ověřené a vyzkoušené rady, které jako celiak využijete. Jaká mouka je dobrá na to a jiná na něco jiného. Mouka pro celiakii se dnes prodává ve větších obchodních centrech. Můžete pracovat s moukou různých značek. K nejznámějším patří Jizerka, Schär, Nutrifree a další. Tyto značky mají své mouky různě míchané a každá je určena k něčemu jinému. Schär má speciální směsi na chléb, sladké pečivo, kynuté těsto a další. Dále můžete používat mouky nemíchané, jako jsou čistě rýžová mouka, kukuřičná mouka, kokosová mouka a spousta oříškových na sladké pokrmy. Můžete koupit mandlovou mouku, lísko oříškovou mouku, arašídovou mouku, mouku z vlašských ořechů a kešu.

mouka

Pro mě je nejlepší mouka Jizerka, kterou používám nejběžněji. Ovšem taky se na některé věci nehodí. Například na záklechtkání omáčky není vhodná. Mouka v omáčce vytvoří slizký povlak a omáčka zahuštěna není. Jizerka se hodí na domácí pečení chleba, rohlíků nebo baget. Dále ji používáme při pečení sladkých pokrmů. Kde ji většinou míchám s moukou kokosovou a mandlovou. Kokosová mouka je hodně navoněná a pohltí hodně vlhkosti a vody. Je lepší ji smíchat s jinou moukou. Jinak budete mít sladký pokrm dosti suchý. Pozor si musíte dát při dávkování, každá mouka se chová jinak. Oříškové mouky jsou mastnější a jejich struktura je hrubší. Většinou je to o vyzkoušení. Někdy se to povede a jindy to nevyjde. Rozhodně to nevzdávejte.

ořechová mouka

K zahušťování omáček se hodí mouka kukuřičná. Nemusíte se bát chuti. Tu vám rozhodně nezmění. Jak jsme zjistili, kukuřičná mouka je vhodná na zaklechtkání i na za smažení. Kukuřičná mouka je skvělá v tom, že zahuštění omáček vydrží i po ohřátí druhý den. Některé mouky po zahřátí ztratí svoji strukturu a omáčka je opět řídká.

Vyzkoušejte sami naše rady. Rozhodně nebudete litovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku