Zimní sporty tradiční i netradiční, pro malé i velké

Zima klepe na dveře, a i když se mnozí z nás z pochmurného počasí a brzkého stmívání moc netěší, jedno pozitivum zima přeci jen má. Je to sníh a s ním spojené zimní radovánky. Děti se těší na sáňkování a stavění sněhuláků, dospělí se nemohou dočkat, až opráší lyže a snowboardy. Kromě tradičních zimních sportů na horách ale můžete zkusit i ty netradiční.

sáňkování milují hlavně děti

Na běžkách utužíte zdraví

Běžkování patří vedle lyžování ke zcela tradičním zimním sportům. Víte, ale že na běžky můžete postavit i malé děti a navíc si na nich skvěle utužíte zdraví? Běžkování vám protáhne celé tělo a přitom jde o zcela přirozený pohyb. Běžky jsou skvělou prevencí proti vzniku kardiovaskulárních chorob, takže pokud chcete mít srdíčko ve formě, na běžky určitě vyražte. S dětmi to navíc může být skvělá a bezpečná zábava.

Sáňkování trošku jinak

Malé děti sáňkování zbožňují, snowtubing pak mohou vyzkoušet i dospělí. Snowtubing je zábava pro malé i velké a dnes na tuto atrakci narazíte téměř v každém lyžařském středisku u nás. Jde o jízdu na speciálně upravených nafukovacích kruzích, kdy se projedete po upravené zledovatělé sjezdovce. Délka dráhy může být různě dlouhá, pro dospělé je možnost sjet až několika kilometrovou dráhu. Jde o bezpečnou zimní zábavu a buďte si jistí, že snowtubing je mnohem rychlejší než klasické sáňkování. Podobně se na sněhu můžete projet i v upraveném kajaku nebo raftu. Stačí si zjistit, co vaše oblíbené zimní středisko nabízí.

bruslení je zábava pro každého

Zpátky do dětství – obujte brusle a vydejte se na led

Bruslení na zamrzlém rybníce? Tuhle zimní zábavu si jistě vybavujete z dětství. Je pravdou, že dnes nám už rybníky tolik nezamrzají, protože skutečně tuhou zimu jsme už dlouho nezažili. I přesto by byla škoda, kdybyste brusle znovu neoprášili a sebou nezvali i své děti. Bruslení je zábava pro celou rodinu, a pokud zrovna není zamrzlá přírodní plocha, můžete se vydat na zimní stadion. Ve větších městech pak pravidelně rostou otevřené plochy na bruslení přímo na náměstích nebo u nákupních center, kde vám brusle na led klidně i půjčí.
Užijte si letos zimu naplno!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku