Speciální sportovní nápoje

Pitný režim je třeba dodržovat v každém případě, v každém věku a každém ročním období. Pokud se pustíme do cvičení, pak o to víc. Pro tyto účely jsou vyráběné sportovní nápoje. Ty dodávají našemu tělu při zvýšené námaze potřebné látky a výživu. Takzvaných „sportovních nápojů“ je celá řada. Můžeme je rozdělit do čtyř základních skupin, podle účelu a smyslu použití.

žena sedí v posilovně na zemi a drží fialovou láhev

  1. Energetické nápoje– ty patří asi k nejznámějším a popíjejí je i lidé, kteří o sportu slyšeli maximálně tak z televize. Energetické nápoje obsahují kofein, a proto dokáží organismus rychle „nakopnout“. Ty kvalitní mají ještě zvýšený obsah vitamínů a minerálů.
  2. Proteinové nápoje– tyto druhy nápojů používají především ti, kteří chtějí díky cvičení nabrat více svalové hmoty. Obsahují důležité bílkoviny, které jsou k tomuto efektu nutné. A jsou lépe stravitelné nežli z běžného jídla.
  3. Iontové nápoje– velice vhodné pro doplnění minerálů po cvičení. Pocením se totiž z těla tyto důležité látky vylučují. Doporučují se konzumovat zejména v případech, kdy cvičení trvá déle než půl hodiny.
  4. Regenerační nápoje– jak už je z názvu patrné, jedná se o potravinový doplněk, který má napomoci našemu tělu k rychlejší regeneraci. Tyto nápoje obsahují zejména aminokyseliny pro obnovu svalů, ale také vitamíny a minerály.

černobílá fotka – detail hlavy cyklisty, který pije

Základem je kvalita správné dávkování

Při konzumaci těchto speciálně vyrobených nápojů je zapotřebí mít na paměti zejména dvě podmínky. Kupovat pouze kvalitu, protože nekvalitní výrobky buď nemají žádné výsledky anebo mohou našemu organismu spíše uškodit. Rozhodně to s dávkováním nepřehánět a zjistit si, co je právě pro nás to nejvhodnější.

  • Najít informace je v současné době velice snadné.
  • Stačí zajít do některého kvalitního fitka, kde zkušený trenér vše vysvětlí a doporučí přesně to pravé na míru každému sportovci. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Share on facebook
Sdílet na Facebooku